
За ученике 8. разреда наше школе организовано је присуство на вебинару (онлајн семинар) на тему „Упознај занимања“.
Вебинар је организовала Фондација Темпус.
Ова активност је део програма професионалне оријентације ученика.

За ученике 8. разреда наше школе организовано је присуство на вебинару (онлајн семинар) на тему „Упознај занимања“.
Вебинар је организовала Фондација Темпус.
Ова активност је део програма професионалне оријентације ученика.

Ученица наше школе Анђела Мицић освојила је трећу награду на Републичком такмичењу Књижевна олимпијада. Њен ментор је наставница Марина Величковић. Марика Пешић, ученица осмог разреда, показала је одлично знање.
Запажене резултате оствариле су и ученице седмог разреда, Марија Манић, Тина Јаначковић, Лана Соколовић и Станислава Петронијевић. Њихов ментор је наставница Ивана Цветковић.
Домаћин такмичења била је Карловачка гимназија.
Честитамо Анђели и осталим ученицама, као и њиховим менторима!
У недељу је одржано окружно такмичење из историје. Ученици наше школе остварили су феноменалан успех!
Марија Манић, ученица седмог разреда, пласирала се на Републичко такмичење.
Ученици осмог разреда Марија Милошевић, Ленка Јордановић, Надица Крстић, Милица Стевановић, Јована Минчић и Петар Крстић одлазе на Републичко такмичење са освојеним првим местом. Анита Ђорђевић и Марко Станчев остварили су друго место и, такође, имају пласман на републички ниво. Републичко такмичење одржава се 12. маја 2019. године.
Ментори награђених ученика су наставнице Моника Маринковић и Милица Ћирић.
Ученик 6.разреда Томислав Минчић освојио је 3.место на окружном такмичењу. Његов ментор био је професор Далибор Голубовић.
Свим ученицима и наставницама желимо толико среће и знања и на наредном нивоу надметања!
Ученица 7. разреда наше школе, Софија Минић и ученица 8. разреда, Марија Милошевић, пласирале су се на републичко такмичење из биологије. Ментори ученика су проф. Зорица Павловић и Душан Панајотовић.
Ученица 7. разреда, Дуња Митић и ученик 8. разреда Александар Јеленковић, пласирали су се на републичко такмичење из георафије. Ментори ученика су проф. Александра Миленковић, Ивана Јовановић и Миљана Јеленковић.
Фантастичан успех ученика ОШ „Вук Караџић” на општинском такмичењу из програмирања у организацији Друштва математичара Србије

Од укупно шест ученика који су учествовали на такмичењу, пет ученика је остварило пролаз на окружно тамкичење, а четири ученика су пролаз обезбедили освојивши по 100 поена. Овом приликом честитамо Петру Поповићу, Василију Станчићу, Огњену Стефановићу и Страхињи Јовановићу на оствареном максималном учинку, као и Огњену Антићу због пласмана на oкружно такмичење.
Извештај са такмичења можете преузети кликом на ОВАЈ ЛИНК.
У склопу дисеминационих активности Ерасмус+ пројекта, у нашој школи су одржане две радионице на тему медјупредметне наставе, сарадње наставника и употребе нових технологија у настави. Наставницима су представљена искуства са мобилности и начини како да унапреде наставу и учине је ангажованијом. Наредне активности ће бити везане за организацију тематских дана и угледних (огледних) часова.
Радионице су припремили и одржали наставници школе који су били учесници мобилности.
Линк за постављање активности (Падлет):
Презентација: https://issuu.com/milicaandonovic6/docs/radionica-ikt__edit_.pptx
Традиционално, поводом Савиндана у нашој школи се организују литерарни и ликовни конкурси, као и избор за „нај друга“ одељења и разреда.
Списак награђених ученика у свим категријама можете погледати ОВДЕ
Награђени литерарни радови ученика VI-VIII разреда:
ШЕСТИ РАЗРЕД:
1. место
2. место
3. место
Покрајински секретаријат за здравство припремио је 32 кратка ТВ формара, 2 ТВ спота и 8 анимираних филмова едукативног садржаја о појединим облицима болести зависности и њиховој превенцији.
Серијал ових ТВ емисија, под називом „Ти одлучи“, доступан је на сајту www.tiodluci.rs
По препоруци Министарста просвете, науке и технолошког развоја, упућујемо ученике и родитеље на поменути сајт, где могу наћи одговоре стручњака и сигурне информације у вези са заштитом и превенцијом
На републичком финалу девете Интернет математичке олимпијаде, учествовали су ученици седмог разреда, Мила Ранчић и Огњен Стефановић.
Након проласка кроз прво и друго коло такмичења, позвани су од стране математичког друштва Архимедес на републичко финале са осталим најуспешнијим такмичарима Србије.
И ове године су, као и претходних, били одлични. Обоје су освојили трећу награду!
Тиме на јако леп начин завршавају ову календарску годину.
Браво децо!
