Српских владара 111

18300 Пирот, Србија

010 345 210

секретар/администрација

Previous
Next

Svetski dan Sunca!

Danas je Svetski dan Sunca! Ovog proleća smo ga željno iščekivali, jer njegova pojava podstiče na život i bolje raspoloženje. Na današnji dan darujemo vam edukativne materijale o Suncu koje su kreirali naši učenici i nastavnici! Zanimljive i poučne činjenice o Suncu pogledajte ovde.

Naši učenici iz izdvojenog odeljenja u Malom Suvodolu. Pogledajte ovde.

Učenici šestog razreda (odeljenje 6/4 i istureno odeljenje u Malom Suvodolu) sproveli su jednostavan, ali efikasan eksperiment kojim su dokazali uticaj Sunca na rast i razvoj biljaka.
Učenici su posadili pšenicu sa potpuno istim sadržajem zemlje, semena i vode, a čaše su rasporedili na 3 mesta u učionici, od prozora do potpunog mraka. Redovno su ih zalivali, pratili i beležili promene, a na času biologije ove nedelje analizirani su dobijeni rezultati.
Deca su sama došla do zaključka da je za pravilan rast i razvoj biljaka, ali i svih drugih živih bića, neophodno Sunce!